Залізняк бульбистий,рослина багата на крохмаль,сполуки заліза,магнію,цинку,міді,марганцю,нікелю,титану. В голодні роки висушені бульби розтирали на борошно і пекли млинці.
Так цвітуть чорнички. Про корисність цієї рослини відомо. Ті, що нищать очі біля комп"ютерів, повинні їсти ягідки,щоб зберегти зір :)
Ми - дзвіночки, лісові дзвіночки :) Ніжні, красиві, тендітні.Надзвонимо вам щастя.
Кульбабка-захоплююче видовище при цвітінні,а ще цілий список лікувальної дії:покращує роботу печінки,нормалізує нервову систему,лікує екземи,виводить пігментні плями,збільшує к-сть молока у мам
Ці ніжні квіточки не описані у видатних знавців рослин, але ранньою весною їх листячко поїдають собаки, особливо ті, що живуть у приміщеннях, або ті, що покусані кліщами.
Якщо хтось має більше інформації щодо цієї рослинки, то попрошу поділитися.
Анемона лісова біла, все рідше можна зустріти анемону жовту. Квітка вітрів,бо походить від грецького слова "anemos",що означає "вітер". Своєю красою здатна "лікувати" душу, хоча рослина отруйна.
Перші листочки не завжди ніжно-зелені, бувають і такого кольору.
Анемону використовують і як декоративну рослину, буває з махровими квітами,а також з різним забарвленням квіток-червоним,бузковим,рожевим.У негоду і на ніч закривається.
Різнотрав"я, а під час подихів вітру стає ніби живим і в сонячний день чарує запахом.
У лісі, де цвітуть анемони,земля ніби встелена ніжним білим мереживом. Сама назва просить, що зривати її а-не-мона, ну хіба,що дуже хочеться,то по-людськи: кілька рослинок,а не оберемок.
Перстач буває гусячий, сріблястий, прямостоячий(калган) - цей останній на фото, ще називають "поліський жень-шень".
Сонечка, що світять на землі. З квітів кульбаби можна робити сироп,( дехто називає"мед") і стосувати від простуди і як загальнозміцнююче.
Разом веселіше! Фіалка пахуча - приймають при каменях нирок, як сечогінний і очищаючий нирки, також при легеневих хворобах. Діє заспокійливо при істерії, надмірному збудженні і безсонні.
При нетриманні або затримці сечі у дитини іноді достатньо буває,щоб вона посмоктала розм"якшений (розпарений)посолоджений корінь запашної фіалки-і функціональна діяльність нирок нормалізується.
Півники болотні, лікувальне вживання рівноцінне використанню кореневищ півників сибірських із синіми квітами.
Лікує нерви. Колись очищене кореневище давали дітям для "чесання" ясен при болючому прорізуванні зубів.Кореневища півників у деяких осіб можуть викликати нашкірні висипки(діатез)
Називають їх ще ірисами.Використовують у парфюмерії, гомеопатії.
Разом з корінням лопуха,кропиви,шишками хмелю, кореневища ірису додають до суміші,що використовують у відварах для миття голови для кращого росту волосся.
Коронарія зозуляча. Як на мене, дуже гарна рослина, але в народі називають "сваркою", тому в букети не беруть. І це на краще - хай собі росте і радує око.Зупиняє кровотечі,листям лікували коросту,ластовиння,плями на шкірі.
У визначенні цієї рослини боюсь помилитися, бо не було цвіту, тому не описую, але вона так по-королівськи заворожувала своєю гордовитістю, що гріх було не сфотографувати :))
Перстач прямостоячий (назва красномовніша за коментарі), народна назва-калган, і з нього роблять козацький напій,любіть цю рослину,мужички! ;))
Не у всіх є можливість побродити по лісі, тому хотілося подарувати вам красу нашої природи. Чи вдалось? - Судити вам!
Комментариев: 55