Російська лазня славиться своєю цілющою дією, а її історія налічує кілька століть. У російських селах досі існує приказка: «Лазня парить, лазня править, лазня все поправить».
У чому її користь
У російській парній лазні температура повітря в парильні коливається між 45 і 60 градусами, а відносна вологість доходить до 80-100 відсотків.
Лазневі процедури підвищують опірність до застудних захворювань і пропонують експрес-процес загартовування нашого організму. Лазня активізує діяльність потових і сальних залоз, сприяє виведенню з нашого організму шкідливих продуктів обміну речовин (шлаків) і прекрасному очищенню шкіри.
Російська парна активізує діяльність серця й легень, розвиває таку необхідну нам властивість, як витривалість. Перебування в лазні допомагає нашим м'язам розслабитися і відновлює працездатність.
Про віники
Досвідчені банщики радять перед відвідуванням російської лазні запастися березовим віником. Вони подарують не лише особливі відчуття під час биття, але й наповнять лазню приємним ароматом. Обробка тіла віником посилює благотворний вплив пари, масажуючи ваше тіло та розслабляючи м'язи.
Поради банщикам-початківцям
1. Перед відвідуванням лазні не варто мочити голову. Сухе волосся оберігає голову від перегрівання. Краще вдягнути вовняну або фетрову шапочку й час від часу змочувати її холодною водою.
2. У парну не можна заходити намиленим і митися там з милом.
3. Обливання холодною водою, як і пірнання у сніговий замет, - ефективний засіб для загартовування. Проте до цієї процедури варто готуватися заздалегідь. Спочатку прийміть після парної прохолодний душ, поступово зменшуючи температуру. А потім - сміливо пірнайте!
4. Не слід обливатися холодною водою й пити її тим, хто хоче схуднути. Позбутися спраги можна, прополоскавши рот прохолодною водою.
Скільки й кому можна паритися
Хорошого потрошку. Лікарі не радять відвідувати лазню частіше одного-двох разів на тиждень. Літнім людям слід обмежити своє перебування в парній 10 хвилинами.
Дітям і вагітним жінкам парна протипоказана. Не варто відвідувати лазню і при захворюваннях, що супроводжуються підвищенням температури тіла. Не можна паритися після щедрого застілля й на порожній шлунок.
Комментариев: 1