Ейфелеву вежу ненавиділи
Одним з найбільших ненависників Ейфелевої вежі став письменник Гі де Мопассан, який часто обідав у ресторані вежі, так як це було єдине місце в Парижі, звідки не можна було побачити цю «огидну» структуру.
Ейфелеву вежу спочатку побудували в 1889 році, як тимчасову структуру в пам'ять 100-річного ювілею Французької революції.
Її збиралися тримати на протязі 20 років, а потім розібрати. Однак найвищу будівля у світі тих часів приваблювало багато уваги, а завдяки радіостанції, Ейфелева вежа залишилася.
Непереборна перешкода для Гітлера
Під час другої світової війни, перед тим як Гітлер увійшов до Парижа в 1940 році, французи порушили привід ліфта, який не можна було полагодити через війни. Нацистські солдати не змогли дістатися до верхівки вежі, щоб розвісити свої прапори. З цього моменту, люди стали говорити, що «Гітлер завоював Францію, але не зміг завоювати Ейфелеву вежу».
Барвиста вежа
Оскільки сама структура досить висока, Ейфелеву вежу фарбують трьома різними відтінками кольорів. Найтемніший використовується у основи вежі, а самий яскравий колір на верхівці. Саму вежу покривають 60 тоннами фарби кожні 7 років, для того, щоб захистити її від корозії.
Вигравірувані імена
Густав Ейфель вигравірував імена 72 найвидатніших французьких інженерів, вчених і математиків того часу, які брали участь у створенні Ейфелевої вежі. На початку 20-го століття імена були зафарбовані, але знову відновлені в 1986-1987 році компанією Société Nouvelle d'exploitation de la Tour Eiffel.
Найвище місце для реклами
З 1925 по 1935 освітлений знак автомобільної компанії Citroën прикрашав три з чотирьох сторін башти. Це стало найбільшою рекламною акцією і найвищим місцем для реклами в світі в той час.
Стійка вежа
Ця величезна башта практично не страждає від вітру. Навіть при самому сильному вітрі, верхівка Ейфелевої вежі відхиляється всього на 15 сантиметрів. При цьому сонці можуть призвести до того, що верхівка вежі відхиляється на 17 сантиметрів.
Одне з найпопулярніших місць для самогубств
Самогубства, скоєні на Ейфелевій вежі - це досить поширене явище. У Франції один з найвищих показників самогубств у світі: 17,5 самогубств на 1000 чоловік. Позбавлення себе життя з 300-метрової залізної вежі стало третім за популярністю методом самогубства у Франції після отруєння і повішення.
Одним з найбільш цікавих випадків стався з жінкою, яка стрибнула з Ейфелевої вежі, приземлилася на дах автомобіля, а потім вийшла заміж за власника машини.
Продана двічі
У 1925 році шахраєві Віктору Люстіга (Victor Lustig) вдалося продати знамениту башту на металобрухт, двічі. Він переконав двох різних людей взяти участь у фінансуванні структури, так як місто більше не міг її підтримувати. Люстіг навіть наполягав на хабарі, щоб клієнт міг виграти престижний конкурс торгів міста. Після того, як він отримав гроші, шахрай зник, а через кілька років він вирішив повторити той же трюк, але невдало.
Копії Ейфелевої вежі
Невеликі копії Ейфелевої вежі можна побачити в багатьох куточках світу: в Лас-Вегасі в США, в місті Шеньчжень провінції Гуандун в Китаї, місті Слобозія в Румунії, у Копенгагені в Данії, у Варні в Болгарії, місті Актау в Казахстані та інших містах.
Комментариев: 0