Золочівський замок

895036

895036 1222941

895036 1222942

895036 1222943

895036 1222944

895036 1222945

895036 1222946

895036 1222947

895036 1222948

895036 1222949

895036 1222950

Золочівський замок - унікальна пам'ятка історії та оборонної архітектури XVII століття, розташована на околиці міста Золочів, в 66 кілометрах від Львова. Це музей-заповідник під опікою Львівської галереї мистецтв. Золочівський замок включений у туристичний маршрут «Золота підкова Львівщини».

Замок у Золочеві було побудовано в 1634 році Якубом Собеським на місці дерев'яного фортифікаційної споруди. Це двоповерхова прямокутна будівля, яка виконана в стилі ренесанс. Золочівський замок оточений високими та широкими земляними валами з бастіонами на кожній розі. Це дозволяло оглядати місцевість навколо будівлі та використовувати при необхідності гармати.

Золочівський замок будувався з каменю за поширеною на той час голландською технологією. За основу укріплення служив великий земляний вал, обладнаний системою комунікацій; всередині нього розташовувалися каземати. Золочівський замок, ворота Із зовнішнього боку цей вал був укріплений кам'яними брилами. Ескарп (крутий зріз ската валу) був звернений до ворога. Ця архітектурна особливість в обороні відігравала велику роль. Захопити таку стіну було вельми проблематично. Турки та татари неодноразово намагалися взяти штурмом Золочівську фортецю - й щоразу безуспішно. Тільки в 1672 році їм це вдалося зробити. Неприступну твердиню було захоплено та зруйновано після шестиденної облоги турецької армії на чолі з пашею Капуданом.

Син Якуба - майбутній король Польщі Ян Собеський (коронований в 1674 році) відновив Золочівський замок за три роки. Він став потужною військовою фортецею та королівською резиденцією. У 1675 році Золочівський замок витримав штурм татарської армії під проводом хана Аджі-Гірея.

Покої королівської сім'ї розташовувалися у великому двоповерховому палаці, обладнаному системою опалення і навіть каналізацією. Чотири каміна на першому поверсі обігрівали все палацові кімнати. У замку було побудовано шість туалетів, що уціліли до наших днів. Вони мають хитру систему зливу: з даху до унітазів було підведено ринву, і нечистоти змивалися стічними водами прямо у вигрібну яму. Це була одна з перших каналізаційних систем.

На території Золочівського замку є мініатюрна красива будівля - Китайський палац. Він був збудований для дружини Яна Собеського - Марії Казимири Луїзи де Гранж д'Арк'єн.

World Of Tanks (SEGA) O_OПроизводитель товара: Китай Группа товара: Картридж 16 бит_150 руб.

Комментариев: 15


спасибо, красота и интересно. ты не была в этих замках?

да
:)

мы были на экскурсии по замкам... еще рекомендую Подгорецкий замок посмотреть.. он больше на замок похож, а из этого как казарму для заключенных зделали то подпортили интерьер малеха :( обидно ...и Вообще рекомендую во львов сьездить денька на 3:) там сам город чего стоит.. Старый город я имею ввиду

Треба туди поїхати.

мы были на экскурсии по замкам... еще рекомендую Подгорецкий замок посмотреть.. он больше на замок похож, а из этого как казарму для заключенных зделали то подпортили интерьер малеха обидно ...и Вообще рекомендую во львов сьездить денька на 3 там сам город чего стоит.. Старый город я имею ввиду
я сам из Золочева, и везьде побывал, в Олеськом замке тоже есть на что посмотреть

6 фотка - не Золочівський, а Підгорецький замок!...

Територія Золочівського замку повністю заллята кров'ю убитих ні за що людей.
Окрім після початку війни, ще і два роки перед тим.
Кацапи з 39-го зробили там тюрму, час-від-часу організовували п'янки.
Посилали в місто воронок і забирали 2-3 дівчат віком 12-14 років, і не будь-яких, а тих, що ходили до школи і знали читати-писати. Під час оргії їх цілу ніч ґвалтували, на ранок витягували у подвір'я - там стояла велика труба, а в ній - вентилятор, за трубою яма. Заводили вентилятор - той голосно гудів і заглушував крики дівчат, яких кидали у ту трубу на вентилятор. Залізні лопаті вентилятора рубали дівчат на кавалки і скидали в яму... Кажуть, що одна мати затято добивалася, щоб привели до дочки, то камандір наказав - до дочки..

6 фотка - не Золочівський, а Підгорецький замок!...
Вибачте, там звідки я їх качав все в перемішку, Золочівський, Підгородецький, Олеський - не звернув уваги

У мене там родич працює сторожем, багато розказував про привидів, котрі там існують, якийсь чоловік в чорному плащі і шляпі як у мушкитерів, також в середині замку чути голоси панянок із собачками. Це мабуть єдина установа, де сторожу дозволяється приходити на роботу під мухою